Vesti: MANAGERI: Bacite koji put oko na OBAVIJESTI UPRAVE!!!
collapse

* Who's Online

• Dot gostiju: 31
  • Dot sakrivenih: 0
  • Dot korisnika: 0

There aren't any users online.

* Manager Topics

BPL manager na FIFA od strane gunner_1
[Septembar 27, 2022, 20:42:58]

TM cijene od strane Anelka39
[Septembar 26, 2022, 21:41:25]

"Karriereende" igrači od strane Kostavth
[Septembar 03, 2022, 14:30:25]

Obavještenja BPL Uprave - sezona 51 od strane BPL_Uprava
[Maj 11, 2022, 10:41:02]

Obavještenja BPL Uprave - sezona 52 od strane BPL_Uprava
[Maj 10, 2022, 22:29:45]

Financije unajmljenih trenera od strane BPL_Uprava
[Maj 01, 2022, 12:31:31]

FC Bocaboca od strane BPL_Uprava
[April 28, 2022, 09:34:21]

FK Sartid od strane BPL_Uprava
[April 28, 2022, 09:32:31]

NK Sloga od strane BPL_Uprava
[April 28, 2022, 09:31:45]

FK Vrsac od strane BPL_Uprava
[April 28, 2022, 09:30:49]

* Classic Topics

No posts were found.

* BPL Topics

Golovi i ostalo iz real life! od strane X-Plosiv
[Jul 16, 2022, 21:25:02]

eFootball od strane Chille_HR
[Jul 07, 2022, 12:48:08]

WB FRIENDLY od strane jazavac
[Jun 21, 2022, 21:51:25]

Chille (38) od strane Anelka39
[Jun 10, 2022, 06:19:31]

Igre od strane cevali
[Maj 06, 2022, 09:19:45]

Autor Tema: BPL manager na FIFA  (Pročitano 562 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Yrinvan

• Hero Member
  • Veni,vidi,punjenje
  • awards 3rd Manager League 2nd place 2nd Manager League Champion 2nd Manager League 3rd place 2nd Manager League 2nd place
    • Awards
  • PSN ID: Irfas
BPL manager na FIFA
« poslato: Septembar 11, 2022, 14:11:33 »
Pozdrav svima molio bi sve, da prije glasate pročitajte ovaj post. Ja i vedran smo proverili i je moguče igranje custom ekipa online na FIFI. kao vidjeno iz videja, je vedran stavio Neymara nutra i mogao je s njim igrat ( to se napravi tako da shranis roostere koje custom editiras i kad ides online igrat stavis ne na ONLINE ekipe nego CUSTOM).

Prije nego objasnim prednosti ovog prelazka nek objasnim zašto.

Bojim se da KONAMI neče dat dostup do master league do 8 mjeseca 2023. Zašto tako mislim? evo vam tweet konamija:

1. Znači nisu rekli beggining of ili nešto nego DURING. Zašto ja osobno mislim da je 8 ili 9 mjesec? Zato jer za master league mogu samo stavit nutra liscence koji imaju i ne vjerujem da budu platili za liscence više liga za par mjeseci recimo usred 4. Mislim da budu stavili od nove sezone liscence i to nekdje radiju 8 ili 9 mjesec.

2. Nije opče potvrdjeno da bude moguče online igrat master league, znači imajo potpuni drugačiji sistem online sad i ograničen, i ne bi me iznenadilo da bi bio master league exclusivno  samo offline mode ( da ne bude moguče loadovat master league data u online match) Znači postoji mogučnost da čekamo konami godinu i pola i na kraju opče ne bi mogli igrat.

SAD zašto FIFA?

Molim da imate otvorene misli nemojte odmah FIFA bljak a niste ni probali. Fifa na next gen konzolama je napravila ogromne korake naprijed opče ni sliči prošlim FIFA i nije ni blizu ista igra kao FIFA na ps4. Ima svoje mane ali ima dosti manje nego konami. Igram s prijatelji za zazidanciju i tako nisam uzivao več odavno u konamiju.  Da ima svoje mane ali sto je mene pozitivno iznenadilo je da sve sto sam mislio da je negativno kod FIFA 2022, su sad kad su demonstirali gameplay za FIFA 2023 ispravili več, znači ideju u jako dobru smjer.

Drugi veliki plus je dosta više igrača. pa dobili bi 3x više igrača( samo od bundeslige bi se pojavilo ogromno igrača).

A tretji plus je da se igra manager...več sad pavziramo pola godine i ne vidim poante čekat još jednu godinu. Koji bi bio zainteresiran na čekanje nema volje za managerjem.

Još jedna stvar, s FIFA 23 bude cross play izmedju next gen conzolama ( moramo za svaki slučaj to još provjerit) ali ne moze da znači da morate imat PS5, novi XBOX bude isto omogučio da PS5 i XBOX next gen igraju medjusobno.

Ako zelite PS5 ne znam kako je dole kod vas ali u Sloveniji  je PS5 dosta dostupan, znači još uvjek se sproda ali mjesečno oko 20 u mjesecu dobiju nove playstatione i ako idete u ducan ili nazovete kad imaju mozete dobit ps5 tamo izmedju 20-22. Več nekoliko prijatelja u poslednjih 2-3 mjeseca tako uzelo PS5.

AJMO korak dalje napravit, da se ponovno igra :)

« Poslednja izmena: Septembar 11, 2022, 14:19:19 od strane Yrinvan »
statistika je ko bikini,puno otkriva, a malo pokaze

You better watch out
You better not cry
Better not pout
I'm telling you why
Yrinvan is comming to town!

Van mreže skingar

• Full Member
  • awards 3rd Manager League 3rd place
    • Awards
  • PSN ID: skingar
Odg: BPL manager na FIFA
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2022, 16:12:31 »
NE

Friendly match lobby za eFtooball izlazi pocetkom oktobra i najverovatnije ce biti samo sa Dream Team ekipama.

Za ove koji igraju Dream Team, znaju kako to funkcionise. Jedina “fora” kod Dream Team moda je sto se mogu igraci levelovati/trenirati, odnosno povecavati ocene igracima, shodno maksimalnom broju levela. Na prvu, ovo zvuci odbojno mnogima ali takodje donosi i dodatnu slobodu u samom managerstvu:

Do sada su igraci u manager ligi bili skroz staticni sto se ocena tice, vrlo rijetko se promene ocene u toku jednog serijala, sto je malo bezveze kad se igra sa jednim te istim igracem mesecima/godinu dana. U eFootballu postoji Team Playstyle koji, kako samo ime kaze, definise stil igre ekipe. Levelovanjem/treningom igraca se omogucava da manager od bazne verzije igraca napravi onakvog kakvog on hoce, odnosno sa ocenama koje odgovaraju njegovom stilu igre. Ovo daje slobodu manageru i ne ogranicava ga na neki nacin kao do sada. Kada se igrac maksimalno leveluje, ili pri svakom povecanju ocena, nema povratka nazad. Utroseni poeni za training (povecanje ocena) igracu se ne mogu vratiti. Levelovanjem/treningom se naravno povecava i overall igraca. Neki prosek povecanja overalla kad se igrac maksimalno leveluje je za oko 7-11, zavisno od samo igraca i broja maksimalnih levela koji idu uz njega. Manager koji npr ima prosecan overall ekipe 80, nakon levelovanja ce npr imati 90.

Levelovanje se vrsi pomocu Experience Points (XP) koji se dobijaju kroz igranje evenata ili na neki drugi nacin kao sto je ispunjavanje objetives i slicno. Uglavnom nije tesko doci do XP.

Znaci predlog je da svaki manager sastavi svoj Dream Team od igraca koje poseduje, obavezno kupovinom bazne verzije igraca pomocu GP (ne nikakve druge verzije koja je dostupna preko Coins ili slicno).

Sto se samog kastomiziranja tice u Dream Team modu, jedina stvar koja nije dostupna trenutno su dresovi i grb. Znaci moralo bi se igrati sa dresovima i grbom tima iz realnog zivota. Ime tima se moze editovati.

Svi mi, prvenstveno, PES igramo radi gameplaya a znamo takodje kolko se FIFA gameplay razlikuje. Da ne pominjem to da je FIFA daleko od simulacije :).

Zamolio bih upravu da razmotri ovaj predlog. Takodje mozemo “exsperimentisati” sa ovim nacinom igranja manager lige pa ako se vecini ne svidja uvijek mozemo prestati.

Hvala.

Van mreže Yrinvan

• Hero Member
  • Veni,vidi,punjenje
  • awards 3rd Manager League 2nd place 2nd Manager League Champion 2nd Manager League 3rd place 2nd Manager League 2nd place
    • Awards
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2022, 17:47:35 »
...ne kuzim? ti nisi predlagao manager ti si predlagao da se takmici s dream teami od efootballa? I ako pokusavas napravit istu momcad kao na bpl kaj bi neki kao stole koji imaju prejake ocjene itd trebali mjesec dana da sloziju ekipu da mogu manager igrat?

Da je neko rjesenje ajde omdah prihvatim samo da se nastavi manager. A sad oni koji birate NE glasate da pavziranje od vise od godine dana i sto najvjerovatnije znaci propast manager lige i bpl.

i nemojte zivjet u proslosti igra se pes zbog gameplaya? koji gameplay, katastrofe od katastrofe, i jos kako vodiju firmu ne ocikevam bolje, jos uvjek ne koriste next gen tehnologije jer hocu samo zaradit sto vise love da bude cross play kroz sve platforme

fifa nije idealna ali je barem nesto, i barem se razvija s next genom, i je poprilicna vrlo igriva, sto se za pes ne moze kazat poslednje 2-3 godine. Ima top online, ogromnu bazu igraca i sto je najvaznije moguce je igrat s custom ekipama...

ali neki tu ziviju u proslosti ne zele ni probat samo cuju fifa i to je to. Pa ljudi ja sam do FIFA 22 mrzio fifu ali sad ju igram jer je zabavna. Ima mane ali ispravljaju i radiju korake naprijed sto se kot efootbala ne moze kazat, pada iza svih konkurenta daleko iza.

i jos nesto ovo nije TOPIC FIFA VS PES

ovo je topic Igranje managerja ili odustanje od managerja
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2022, 17:51:50 od strane Yrinvan »

You better watch out
You better not cry
Better not pout
I'm telling you why

Van mreže skingar

• Full Member
    • Awards
« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2022, 18:03:01 »
Fifu sam pomenuo u dvije recenice na kraju i ti govoris ovo nije topic fifa vs pes :)

Predlozio sam da se manager liga igra kroz dream team mode, ako je vecina za.

Sto se tice skupljih ekipa, da, treba mnogo GP da se kupe svi igraci ali ni to nije strasno. Na mnogo nacina se moze brzo doci do GP.

Van mreže Son Goku

• I may be on the side of the angels, but don't think for one second that I am one of them.
  • Superhero Member
  • Kamehamehaaa!!!
  • awards 3rd Manager League Champion 2nd Manager League 2nd place 2nd Manager League 3rd place 2nd Manager League Champion Manager Cup Champion 1st Manager League 2nd place
    • Awards
  • PSN ID: SonGoku_cro
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2022, 09:07:20 »
Nema šanse da se Dream team ekipe koriste za službene manager tekme jer se može manipulirati s ocjenama :giveup:

Van mreže gunner_1

• Hero Member
    • Awards
  • PSN ID: madrigao
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2022, 13:00:41 »
Ja se slazem s Yrivanom. s obzirom da je pitanje kad ce pes zaživit ja sam da se prebacimo na Fifu pa lako se vratimo poslije na staro. smatram da dugo neigranje i druzenje oko menagera ce dovest do toga da za pola godine nece bit ni toliko zainteresiranih kao prije i dođe do raspada liga. Ja sam igrao Fifu od 2021  i mogu rec da  da to nije ista igra od par godina prije em je baza igraca veca da cesto azuriraju igrace i ne moze se dogodit da npr. jedan Umtiti ima top ocjene zadnja 3,4 pesa a covjek nije odigra utakmica 3 g. Tu je fifa dosta realnija. Istina gameplay nije najsjajniji ali opet em sta ulazu svake godine em sta je i bolje ovako nastavit privremeno nego nikako.

Van mreže dok

« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2022, 13:31:23 »
Fifu nisam igrao nikad, a ni ne planiram ubuduce, Irvasu je vec objasnjeno zasto Fifa mngr ne dolazi u obzir. Skingar prostudirao e football u totalu[emoji16][emoji16][emoji16]

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Van mreže skingar

• Full Member
    • Awards
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2022, 14:16:36 »
"manipulirati s ocjenama" je malo tezak izraz :). Svaki manager ce imati opciju "manipuliranja" tako da niko nece biti u prednosti u odnosu na drugog sto se toga tice.

Ovo je nazalost trenutno jedini nacin da u skorijoj buducnosti igramo 1v1, odnosno manager ligu, koristeci nama voljeni PES/eFfootball. Daleko je od zeljenog i pravog nacina, slazem se, ali bolje igrati ikako nego nikako.

Kao sto sam originalno rekao, mozemo probati jednu testnu sezonu i videti kako ide. Niko nas ne primorava da nastavimo ako nam se ne svidja. Smatram da je manager liga vise na gubitku cekajuci nesto sto se ne zna kad ce tacno stici u odnosu na to da se malo izadje iz dosadasnjih okvira i pravila i proba nesto novo. Opet, cekajmo da se i ostali manageri ocituju po ovom pitanju pa da vidimo za sta je vecina.

@Dok, sve ove stvari se pohvataju za par dana a moralo se nesto igrati pa se naucilo usput :)

Van mreže Aladdin

• Menadzer Bogatas
  • Hero Member
  • We Are Here To Win!
  • awards Classic League Winner 1st Manager League 3rd place Manager Cup Champion 1st Manager League 2nd place 2nd Manager League Chmapion 2nd Manager League 2nd place
    • Awards
  • PSN ID: DesertGalacticos
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2022, 20:49:58 »
Podržavam ako nema u efootball 🤌

Van mreže andrejkeno

• 11vs11
  • Full Member
  • new guy
    • Awards
  • PSN ID: andrejkeno
« Odgovor #9 poslato: Septembar 13, 2022, 08:55:29 »
Zadnju fifu sam igrao tamo 2002 Korea Japan i to slučajno između serijala ISS-a, tako da sam tu jako pristran PES-u i sam čin prebacivanja na nešto drugo mi izaziva osjećaj nelagode  :sad: :sad:

Jednostavno, nikad nisam gledao koja igrica je bolja, i kad su svi tipovali na FIFU u prošlom desetljeću, meni je PES ipak nešto osobno, s čime sad odrastao i što je dio mene.

Ukoliko se može garantirat siguran povratak na PES čim se stvore uvjeti za to (bez obzira na igrivost i razlike u čiju god korist), a ukoliko će to pomoći manageru, pristao bi sezonu, dvije odigrati na FIFI.

E sad, druga je stvar odakle mi pare za nešto kao što je FIFA :D

Van mreže Delariox7

• Hero Member
  • awards 1st Manager League 2nd place 1st Manager League 3rd place VIFA International Club League 3-rd place 2nd Manager League Champion VIFA Super League Champion
    • Awards
  • PSN ID: Delariox7
« Odgovor #10 poslato: Septembar 13, 2022, 12:34:49 »
Zadnji nek ugasi svjetlo

Van mreže Anelka39

• NK Klana
  • Hero Member
  • awards 3rd Manager League 2nd place Europa League Winner VIFA International Club League 3-rd place 2nd Manager League Champion 2nd Manager League 2nd place 2nd Manager League 3rd place
    • Awards
  • PSN ID: Cro_Kajo_39
« Odgovor #11 poslato: Septembar 13, 2022, 22:03:16 »
Umjesto Fife sam danas ulozio super 75kn i kupio igru koja me totalno oraspolozila  :kiss:
Znaci ludnica. Kolko fale ovakve igre :D :cry:

Van mreže Anelka39

• NK Klana
  • Hero Member
  • awards 3rd Manager League 2nd place Europa League Winner VIFA International Club League 3-rd place 2nd Manager League Champion 2nd Manager League 2nd place 2nd Manager League 3rd place
    • Awards
  • PSN ID: Cro_Kajo_39
« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2022, 22:05:28 »
Samo ova Fifa dolazi u obzir, nista drugo  :kiss:

Van mreže lutkica71

• Hero Member
  • Dete Partizana !
  • awards 2nd Manager League Champion 2nd Manager League 2nd place
    • Awards
  • PSN ID: Lutkica8 i ALCZBGD
« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2022, 14:57:18 »
Nisam za fifu iz prostog razloga što se mogu ocene menjati igračima, i kasnije tako učitati ekipa. Ne kažem da će neko nabiti igraču ocene 99, ali je dovoljno i jedna-dve ocene da se promene, opet to nije to.

Ono što sam smislio koncept sa kojim će se možda nastaviti PSML jeste da se ekipe ograniče na određeni broj poena (team strength) i da se tako igra (ako ubace lobby samo za my team ekipe). Da što je jača liga, ima mogućnosti za veći team strength. Daleko od toga da je to ono kako igramo dugi niz godina, ali pre ću prisegnuti tako nečemu nego prelasku na fifu, Čak šta više ovde nam je konami ostavio mogućnost da sami pravimo naše talente i igrače kako želimo. što je u neku ruku i zanimljivo i postaje ono pravo - manager liga.

Pogotovo pošto postoje naznake da se fifa i efootball spajaju od naredne godine ne treba ništa eksperimentisati.
Za Partizan sve, od Partizana ništa !!!

Van mreže Yrinvan

• Hero Member
  • Veni,vidi,punjenje
    • Awards
« Odgovor #14 poslato: Septembar 14, 2022, 20:23:54 »
Koji uzas odgovori brez ikakvog predloga za nastavljanje managerja ali najjaci mi od lutkice opce neigranja jer se mozda efootball i fifa spajaju. Kdje si to čuo nemam pojma .

Inace kaj umjesto da samo result objavis ss objavis i start screen di se vidi overall igrači. Mala promjena igrača inodmah se primjeti.

You better watch out
You better not cry
Better not pout
I'm telling you why